Publikace

Je načase být šťastný!

Je načase být šťastný!

Naší první povinností je mít rád sám sebe, udělat se šťastným, a teprve až se nám to podaří, budeme mít rádi lidi okolo sebe a uděláme šťastnými také ostatní. V této uspěchané době máme tendenci sami na sebe zapomínat a může to pro nás mít velmi nepříjemné následky (stres, pocit vyhoření a vyčerpání, deprese atd.). Děláme mnoho věcí najednou a ani jednu si pořádně neužíváme, nemáme čas, stále někam pospícháme. Zabýváme se věcmi, které nejsou ovlivnitelné (třeba že náš šéf vstal levou nohou z postele), místo toho, abychom svou pozornost a mysl zaměřili na to, co ovlivnit jde. Nemáme čas na sebe, ale ani na naše blízké, v době technologických vychytávek už spolu ani netrávíme kvalitní čas, a proto byla napsána tato kniha.

Moje zpověď – čeští devianti vypráví

Moje zpověď - čeští devianti vypráví

Tato kniha je zpověď deseti českých sexualních deviantů a je strhujícím příběhem a autentickou výpovědí zároveň. V knize jsou zachyceny ty nejtemnější stránky lidské duše. Pokud si myslíte, že deviant žádnou duši nemá, velmi se mýlíte. Deviantem se člověk narodí. Za svou odlišnost nemůže. Ovšem nese plnou odpovědnost za to, co činí jiným.

Kniha vznikla ve spolupráci s novinářkou Verou Renovica.

 Z úvodu knihy:

„Velmi vítám tuto knihu. Pomůže nám všem na základě autentických výpovědí pacientů lépe porozumět jejich zvláštnímu světu, jejich touhám a jejich úzkostem. Protože lépe porozumět našim pacientům ještě neznamená automaticky jejich činy omlouvat. Znamená však rozhodně umět lépe pomáhat. A pomoci deviantům znamená současně pomoci i jejich potencionálním obětem.“

Praha, 24.10.2013

Prof. PhDr. Petr Weiss, PhD., sexuolog